Programowanie komputerowe jest uniwersalnym językiem naszej planety. Ludzie, którzy wiedzą, jak programować, będą mogli w przyszłości swobodnie komunikować się między innymi krajami i kulturami, będą innowacyjni i będą skuteczniej rozwiązywać problemy, bez przeszkód utrudniających im osiągnięcie sukcesu. Nauka programowania to inwestycja w przyszłość Twojego dziecka, która pozwoli odnaleźć mu się zarówno w szkole, na studiach, jak i w późniejszej pracy.

 

Programowanie w młodym wieku: korzyści

 

Większość ludzi w dzisiejszych czasach nadal postrzega programowanie komputerowe jako wysoce techniczną i skomplikowaną działalność, która jest atrakcyjna tylko dla mniejszości populacji. W rzeczywistości programowanie staje się nowym rodzajem umiejętności czytania i pisania. Jest to umiejętność użyteczna w życiu codziennym, zwłaszcza w dzisiejszym wysoce cyfrowym świecie. Dla większości ludzi, posiadanie przynajmniej podstawowego poziomu umiejętności w zakresie programowania, ułatwi korzystanie ze smartphone i innych urządzeń łączących. Gwarantujemy, że z nauki Twojego dziecka, korzyści popłyną również do Ciebie. Po pierwsze pociecha chętnie pokaże Ci, co i jak trzeba zrobić, aby Twój komputer poprawnie działał, po drugie możesz skorzystać ze wspólnych, rodzinnych warsztatów i samemu także czerpać nową wiedzę,

 

Korzyści edukacyjne

 

Komputery są dostępne obecne w większości szkół, nawet w przedszkolach i szkołach podstawowych. Zwykłe publiczne zajęcia, nie dadzą jednak  Twojemu dziecku wiedzy niezbędnej w tym zakresie. Szkoła nauczy podstawowej obsługi sprzętu, bo często na tej właśnie, kończą się umiejętności nauczycieli. Po za tym, specjalne zajęcia z zabawą tle, znacznie różnią się od standardowych lekcji. Dziecko poprzez zabawę uczy się, nie dostaje ocen, a co za tym idzie ma większa śmiałość zadawać pytania i mówić, że czegoś nie rozumie. Po takich zajęciach,  Twoje dziecko na szkolnej informatyce, nie będzie miało najmniejszego problemu z przyswojeniem obowiązującego materiału. 

 

Kreatywność

 

Dzieci mają kreatywne i płynne umysły, które pozwalają im myśleć w bardziej „nieszablonowy” sposób. Niemal nieskończone sposoby kodowania i rozwiązywania problemów mogą inspirować dzieci do rozwijania swojej kreatywności. Możesz pokazać swojemu dziecku, że programowanie jest rodzajem narracji, ma swój logiczny początek, postęp i zakończenie historii. Umiejętności te mogą zapewnić dzieciom sukces w pisemnej i ustnej komunikacji w szkole i umożliwią wprowadzenie podstaw informatycznych w zakres ich umiejętności.

 

Myślenie obliczeniowe

 

Myślenie obliczeniowe to zdolność do komunikowania swoich myśli w uporządkowany i logiczny sposób. Ten rodzaj procesu myślowego jest jak instrukcja wykonywana krok po kroku. Jest to również proces wymyślania nowych rzeczy, a następnie rozwiązywania problemów w metodyczny sposób, który może być replikowany przez maszynę. Inżynierowie oprogramowania, programiści komputerowi i specjaliści ds. logistyki używają tej metody myślenia do rozwiązywania problemów. Myślenie obliczeniowe to połączenie zaawansowanej matematyki, rozwoju algorytmu i logiki. Rozwój myślenia komputerowego wymaga rozważenia problemu i podzielenia go na etapy pojedynczego działania. Każdy z tych kroków jest obsługiwany w najbardziej efektywny sposób. Istnieje pewien element abstrakcji w myśleniu komputerowym, co pozwala dziecku na przejście od konkretnego rozwiązania do konkretnego problemu i uogólnienie go na inne sytuacje. Rezultatem jest zmiana paradygmatu w myśleniu o tym, jak działa świat.